PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷35V; Uout: 3.258÷28.18V; VSSOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3485MM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3485MM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4.5÷35V; Uout: 3.258÷28.18V; VSSOP8
| Output current | 4A |
| Mounting | SMD |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 1000 |
| Input voltage | 4.5...35V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |