IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.97÷40VDC; Uout: 1.26÷500VDC; Ch: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3488MMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3488MMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.97÷40VDC; Uout: 1.26÷500VDC; Ch: 1
| Mounting | SMD |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, SEPIC |
| Quantity in package | 3500 |
| Frequency | 10kHz...1MHz |
| Input voltage | 2.97...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |