IC: driver
Kordarv:
73.0
Minimum quantity:
73.0
Tootekood:
LM3492MH/NOPB-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3492MH/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Topology | boost |
| Frequency | 200kHz...1MHz |
| Input voltage | 4.5...65V |
| Kind of integrated circuit | LED driver, current regulator |