PMIC; PWM controller; 0.2A; 350kHz; Channels: 2; SO16; 8÷40V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3524DM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3524DM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; 0.2A; 350kHz; Channels: 2; SO16; 8÷40V
| Output current | 200mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | 0...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Topology | boost, flyback, forward, H-bridge, push-pull |
| Frequency | 350kHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |