IC: power switch; USB switch; 0.5A; Channels: 1; P-Channel; SMD; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3525M-H/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3525M-H/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; USB switch; 0.5A; Channels: 1; P-Channel; SMD; SO8
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 120mΩ |
| Kind of output | P-Channel |
| Kind of integrated circuit | USB switch |
| Active logical level | high |