IC: driver
Kordarv:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
LM3530UME-25A/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3530UME-25A/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 30mA |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | PWM |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 500kHz |
| Output voltage | 40V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |