IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM358AMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM358AMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.1V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 30nA |