Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1.1 MHz, 0.6 V/µs, 3V to 30V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM358AWDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LM358AWDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 1.1 MHz, 0.6 V/µs, 3V to 30V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 0.6V/μs |
| Input offset voltage | 4mV |
| Input offset current | 30nA |