IC: operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM358BAIDR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM358BAIDR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.2MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |
| Input offset voltage | 2.5mV |
| Input offset current | 5nA |
| Input bias current | 50nA |
| Voltage supply range | ± 2...20V DC |