IC: driver
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
LM3642TLX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3642TLX/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | synchronous |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 4MHz |
| Output voltage | 5V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |