Buck (Step Down) Switching Regulator, Fixed, 2.7V-5.5V In, 2.5V And 0.6A Out, SOT-23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3671MF-2.5/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3671MF-2.5/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Buck (Step Down) Switching Regulator, Fixed, 2.7V-5.5V In, 2.5V And 0.6A Out, SOT-23-5
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 1000 |
| Input voltage | 2.7...5.5V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 85°C |