IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷5.5V; Uout: 1.1÷3.3V; DSBGA5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM3671TLX-ADJ/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM3671TLX-ADJ/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 2.7÷5.5V; Uout: 1.1÷3.3V; DSBGA5
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 3000 |
| Input voltage | 2.7...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |