IC: audio amplifier; Pout: 2.5W; 10÷22VDC; 1; Amp.class: AB; DIP14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM380N/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM380N/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier; Pout: 2.5W; 10÷22VDC; 1; Amp.class: AB; DIP14
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 10...22V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 4Ω |
| Quantity in package | 25 |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 2.5W |