IC: audio amplifier; Pout: 325mW; 4÷12VDC; Ch: 1; Amp.class: AB; SOP8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM386D
Tootja: TAEJIN TECHNOLOGY / HTC Korea
Tootja tootekood: LM386D
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier; Pout: 325mW; 4÷12VDC; Ch: 1; Amp.class: AB; SOP8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...12V DC |
| Case | SOP8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Amplifier class | AB |
| Bandwidth | 300kHz |
| Output power | 325mW |