Audio amplifier; Pout: 325mW; 1; Amp.class: AB; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM386M-1/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM386M-1/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 325mW; 1; Amp.class: AB; SO8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...12V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 4Ω |
| Quantity in package | 95 |
| Amplifier class | AB |
| Bandwidth | 300kHz |
| Output power | 325mW |