IC: audio amplifier
Kordarv:
40.0
Minimum quantity:
40.0
Tootekood:
LM386N-3/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM386N-3/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | differential, differential amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 1 |
| Impedance | 4Ω |
| Bandwidth | 300kHz |