IC: audio amplifier
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LM4808MX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4808MX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 16Ω |
| Quantity in package | 2500 |
| Amplifier class | AB |
| Quiescent current | 3mA |
| Slew rate | 3V/μs |
| Input offset voltage | 50mV |
| Input bias current | 10pA |