IC: audio amplifier
Kordarv:
95.0
Minimum quantity:
95.0
Tootekood:
LM4865M/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4865M/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | thermal protection, volume control |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Series | Boomer® |
| Impedance | 8Ω |
| Output power | 1W |