Audio amplifier; Pout: 3W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM4871M/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4871M/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 3W; SO8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Series | Boomer® |
| Impedance | 3Ω |
| Quantity in package | 95 |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 3W |