AUDIO POWER AMPLIFIER, CLASS AB 250MW SO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM4880M/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4880M/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AUDIO POWER AMPLIFIER, CLASS AB 250MW SO
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 8Ω |
| Quantity in package | 95 |
| Amplifier class | AB |
| Quiescent current | 6mA |