Audio amplifier; Pout: 1W; 2.2÷5.5VDC; 1; Amp.class: AB; VSSOP8; 8Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM4889MM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4889MM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 1W; 2.2÷5.5VDC; 1; Amp.class: AB; VSSOP8; 8Ω
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...5.5V DC |
| Case | VSSOP8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | differential bridge-tied load (BTL) output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Series | Boomer® |
| Impedance | 8Ω |
| Quantity in package | 1000 |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 1W |