IC: audio amplifier
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
LM4911QMM/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4911QMM/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2...5.5V DC |
| Case | VSSOP10 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| Impedance | 16Ω |
| Quantity in package | 1000 |
| Amplifier class | AB |
| Quiescent current | 6mA |