IC: audio amplifier
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
LM4917SD/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4917SD/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.4...3.6V DC |
| Case | WSON14 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 16Ω |
| Quantity in package | 1000 |
| Amplifier class | AB |
| Quiescent current | 20mA |