IC: audio amplifier
Kordarv:
45.0
Minimum quantity:
45.0
Tootekood:
LM4940TS/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4940TS/NOPB
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier
| Mounting | SMD |
| Case | TO263-9 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | thermal protection |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 6W |