Integrated circuit: audio amplifier; TO263-9; 9.6÷16VDC; 4Ω; 3.1W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM4950TSX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4950TSX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Integrated circuit: audio amplifier; TO263-9; 9.6÷16VDC; 4Ω; 3.1W
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 9.6...16V DC |
| Case | TO263-9 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | mono full-bridge: Bridge Tied Load (BTL), Stereo half-bridge: Single-Ended (SE) |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Series | Boomer® |
| Impedance | 4Ω |
| Quantity in package | 500 |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 3.1W |