IC: audio amplifier; Pout: 1.8W; 2.7÷9VDC; Ch: 1; Amp.class: AB; 8Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM4951ASD/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4951ASD/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: audio amplifier; Pout: 1.8W; 2.7÷9VDC; Ch: 1; Amp.class: AB; 8Ω
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...9V DC |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Integrated circuit features | mono full-bridge: Bridge Tied Load (BTL) |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Series | Boomer® |
| Impedance | 8Ω |
| Quantity in package | 1000 |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 1.8W |