Audio amplifier; Pout: 1.5W; 2.2÷5.5VDC; 1; SO8; 8Ω; Series: Boomer®
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
LM4991MAX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM4991MAX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 1.5W; 2.2÷5.5VDC; 1; SO8; 8Ω; Series: Boomer®
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.2...5.5V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Series | Boomer® |
| Impedance | 8Ω |
| Quantity in package | 2500 |
| Output power | 1.5W |