PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.1÷75V; Uout: 3.1÷75V; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM5002MA/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM5002MA/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3.1÷75V; Uout: 3.1÷75V; SO8
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, flyback, forward, SEPIC |
| Quantity in package | 95 |
| Frequency | 1.5MHz |
| Input voltage | 3.1...75V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |