PMIC; PWM controller; 2A; 200kHz÷2MHz; Channels: 4; HTSSOP28
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM5045MH/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM5045MH/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; PWM controller; 2A; 200kHz÷2MHz; Channels: 4; HTSSOP28
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP28 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Application | SMPS |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 200kHz...2MHz |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |