IC: driver; high-/low-side,MOSFET gate driver; SO8; -1.8÷1.6A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM5104M/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM5104M/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; high-/low-side,MOSFET gate driver; SO8; -1.8÷1.6A
| Output current | -1.8...1.6A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 9...14V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Protection | undervoltage |
| Topology | H-bridge |
| Kind of integrated circuit | high-/low-side, MOSFET gate driver |