IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷75VDC; Uout: 3÷75VDC; HTSSOP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM5118MHX/NOPB-1
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM5118MHX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷75VDC; Uout: 3÷75VDC; HTSSOP20
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP20 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 2500 |
| Frequency | 500kHz |
| Input voltage | 3...75V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |