DC-DC Switching (Step Down) Regulator, Adjustable, 600 kHz, 3V-65Vin, 1.23V-65V/500 mA out, VSON-10
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM5166YDRCT
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM5166YDRCT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC-DC Switching (Step Down) Regulator, Adjustable, 600 kHz, 3V-65Vin, 1.23V-65V/500 mA out, VSON-10
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Case | VSON10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 250 |
| Frequency | 600kHz |
| Input voltage | 3...65V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 150°C |