Operational Amplifier, 2 Amplifier, 10 MHz, 14 V/µs, 1.8V to 24V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM6132BIMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM6132BIMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 10 MHz, 14 V/µs, 1.8V to 24V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...24V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 10MHz |
| Slew rate | 14V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |
| Max operating temperature | 85°C |