Operational Amplifier, 1 Amplifier, 160 MHz, 3600 V/µs, 5.5V to 34V, DIP, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM6171BIN/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM6171BIN/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 160 MHz, 3600 V/µs, 5.5V to 34V, DIP, 8 Pins
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 100MHz |
| Slew rate | 3600V/μs |
| Input offset voltage | 1.5mV |
| Max operating temperature | 85°C |