Operational Amplifier, 1 Amplifier, 4 MHz, 1.25 V/µs, 2.2V to 30V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM7301IM5X/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM7301IM5X/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 4 MHz, 1.25 V/µs, 2.2V to 30V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Input offset voltage | 8mV |
| Max operating temperature | 85°C |