Operational Amplifier, 2 Amplifier, 16 MHz, 7 V/µs, ± 5V to ± 18V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LM833DR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LM833DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 16 MHz, 7 V/µs, ± 5V to ± 18V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating voltage | 5...18V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 16MHz |
| Slew rate | 7V/μs |
| Input offset voltage | 150µV |
| Max operating temperature | 85°C |