Operational Amplifier, RRIO, 2 Amplifier, 2.7 MHz, 1.4 V/µs, 2.7V to 16V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC6482IDT
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: LMC6482IDT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, RRIO, 2 Amplifier, 2.7 MHz, 1.4 V/µs, 2.7V to 16V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 2.7MHz |
| Input offset voltage | 2.5mV |
| Max operating temperature | 125°C |