Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1.5 MHz, 1.3 V/µs, 3V to 15.5V, SOIC, 14 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC6484AIMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMC6484AIMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 4 Amplifier, 1.5 MHz, 1.3 V/µs, 3V to 15.5V, SOIC, 14 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Input offset current | 2pA |
| Max operating temperature | 85°C |