IC: operational amplifier; 1.4MHz; 4.75÷15.5V; Ch: 2; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC662CMX/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMC662CMX/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 1.4MHz; 4.75÷15.5V; Ch: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.4MHz |
| Slew rate | 0.8V/μs |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 2pA |