OP AMP, 1MHZ, 1.1V/US, SOT-23-5
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC7101AIM5X/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMC7101AIM5X/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele OP AMP, 1MHZ, 1.1V/US, SOT-23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 2.7...15.5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 1.1V/μs |
| Input offset voltage | 6mV |