Analogue Comparator, Micropower, 1 Comparator, 4 µs, 2.7V to 15V, SOT-23, 5 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMC7211BIM5X/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMC7211BIM5X/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Analogue Comparator, Micropower, 1 Comparator, 4 µs, 2.7V to 15V, SOT-23, 5 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | comparator |
| Operating voltage | 2.7...15V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Kind of output | push-pull |
| Number of comparators | 1 |
| Input offset voltage | 18mV |
| Kind of comparator | low-power |
| Input offset current | 20nA |
| Max operating temperature | 85°C |