IC: PMIC; half-bridge; GaN; 650V; 5.4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMG2610RRGR
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMG2610RRGR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: PMIC; half-bridge; GaN; 650V; 5.4A
| Output current | 3A |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | integrated bootstrap functionality, thermal protection |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Technology | GaN |
| Drain-source voltage | 650V |
| Drain current | 5.4A |
| On-state resistance | 170mΩ |
| Kind of integrated circuit | half-bridge |