Operational Amplifier, 1 Amplifier, 55 MHz, 22 V/µs, 2.5V to 12V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMH6645MA/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMH6645MA/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 55 MHz, 22 V/µs, 2.5V to 12V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail, voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 55MHz |
| Slew rate | 22V/μs |
| Input offset voltage | 4mV |
| Input offset current | 500nA |
| Max operating temperature | 85°C |