IC: operational amplifier; 55MHz; 2.5÷12V; Ch: 1; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMH6647MA/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMH6647MA/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: operational amplifier; 55MHz; 2.5÷12V; Ch: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 2.5...12V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 55MHz |
| Slew rate | 22V/μs |