Operational amplifier
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMH6672MR/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMH6672MR/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | voltage feedback |
| Operating voltage | 5...12V |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 180MHz |
| Input offset voltage | 5.5mV |
| Input offset current | 2.1µA |