Operational Amplifier, 1 Amplifier, 1.7 GHz, 3100 V/µs, ± 5V to ± 6V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMH6702MA/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMH6702MA/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 1 Amplifier, 1.7 GHz, 3100 V/µs, ± 5V to ± 6V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | high speed |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1.7GHz |
| Input offset voltage | 6mV |
| Max operating temperature | 85°C |