Operational Amplifier, 2 Amplifier, 2.5 MHz, 0.9 V/µs, 2.7V to 12V, SOIC, 8 Pins
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMP7702MA/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMP7702MA/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational Amplifier, 2 Amplifier, 2.5 MHz, 0.9 V/µs, 2.7V to 12V, SOIC, 8 Pins
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision, rail-to-rail |
| Operating voltage | 2.7...12V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 2.5MHz |
| Slew rate | 1.1V/μs |
| Input bias current | 400pA |
| Max operating temperature | 125°C |