PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷5.5V; Uout: 0.6÷4.5V; SOT23-5; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR10515XMFE/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR10515XMFE/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 3÷5.5V; Uout: 0.6÷4.5V; SOT23-5; buck
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 250 |
| Frequency | 1.6MHz |
| Input voltage | 3...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |