DC-DC Switching Buck Step Down Regulator, Adjustable, 3V-20Vin, 1.6 MHz, 0.8V-17V/1Aout, TSOT-6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR12010XMKE/NOPB
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR12010XMKE/NOPB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC-DC Switching Buck Step Down Regulator, Adjustable, 3V-20Vin, 1.6 MHz, 0.8V-17V/1Aout, TSOT-6
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 250 |
| Input voltage | 3...20V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |
| Max operating temperature | 125°C |