PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 0.765÷38.8V; TSOT6; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
LMR14006YDDCT
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: LMR14006YDDCT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uin: 4÷40V; Uout: 0.765÷38.8V; TSOT6; buck
| Output current | 600mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-6 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Quantity in package | 250 |
| Frequency | 1.785...2.415MHz |
| Input voltage | 4...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |